wtorek, 29 listopada 2011

Nadziewarki w piekarni

Branża piekarnicza jest równie konkurencyjna jak każda inna. Dlatego właśnie właściciele zakładów piekarskich muszą na bierząco śledzić trendy rynku i dostosowywać swoją ofertę do wymagań klienta. Jeżeli konkurencja poszerza ofertę o nowe produkty, trzeba się zastanowić czy to posunięcie ma sens i rozważyć dołączenie do nich w produkcji nowego produktu. Jeżeli zaniedbamy ten proces na którymś etapie może okazać się, że mamy sporo do nadgonienia. Nie zawsze się udaje.
Do wyrobu produktów piekarskich będą nam potrzebne nie tylko maszyny piekarnicze takie jak miesiarki czy piece piekarskie ale również bardziej specjalistyczne urządzenia takie jak nadziewarki czy smażalnice pączków.
Nadziewarki to urządzenia służące do wtłaczania nadzienia do naszych wypieków takich jak pączki. Podstawowym podziałem nadziewarek jest kryterium dotyczące ich obsługi.
Warto także zajrzeć na tego bloga o maszynach piekarniczych
Wyróżniamy proste nadziewarki służące do obsługi ręcznej ( podobne do tych spotykanych w domowych kuchniach tylko większe) oraz bardziej zaawansowane i droższe ale wymagają mniej wkładu pracy pracownika.
Nadziewarka ręczna może się zapychać co stanowi bardzo dużą jej wadę. Jednak cena tego rozwiązania jest o rzędy wielkości mniejsza od wariantu automatycznego.
Maszyna służąca do automatycznego nadziewania wymaga znacznie większych nakładów finansowych w celu jej zakupu jednak korzystanie z nich jest znacznie łatwiejsze a efekty bardziej powtarzalne. Co więcej nie wymaga ona ciągłego uczestnictwa pracownika co na dłuższą metę może pozwolić na zwrot inwestycji w postaci niewypłaconej pensji. W przypadku droższych urządzeń możemy również ustawiać różne parametry pracy także ostatecznie urządzenie może służyć do każdego rodzaju zastosowania włącznie z np.: wtłaczaniem masy makowej.
Opłacalność inwestycji zależy głównie od asortymentu i podaży zakładu. W przypadku jednostkowej produkcji zdecydowanie nie ma sensu inwestować w urządzenia, które pochłaniają roczny zysk ze sprzedaży produktów wytwarzanych przy ich użyciu, jednak w dużych zakładach gdzie liczy się duża wydajność zdecydowanie będzie to opłacalna inwestycja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz